LR CP7P-JYKX-1-0-400-R18-Z
Part No
LR CP7P-JYKX-1-0-400-R18-Z
Description
LED OSLON SSL RED 626NM 2SMD
Color :
Red
Current - Max :
1A
Current - Test :
400mA
Lumens/Watt @ Current - Test :
76 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
67lm (52lm ~ 82lm)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
2-SMD
Temperature - Test :
25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.2V