LB CPDP-GYGZ-34-0-350-R18-Z-LM
Part No
LB CPDP-GYGZ-34-0-350-R18-Z-LM
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED OSLON SSL150 BLUE 470NM 2SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Lighting - Color
Color :
Blue
Current - Max :
1A
Current - Test :
350mA
Lumens/Watt @ Current - Test :
22 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
25lm (21lm ~ 28lm)
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
2-SMD
Temperature - Test :
25°C
Viewing Angle :
150°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.2V