LT CPDP-KYKZ-4-0-350-R18-XX
Part No
LT CPDP-KYKZ-4-0-350-R18-XX
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED OSLON SSL150 GRN 528NM 2SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Lighting - Color
Color :
Green
Current - Max :
1A
Current - Test :
350mA
Lumens/Watt @ Current - Test :
87 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
97lm (82lm ~ 112lm)
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
2-SMD
Temperature - Test :
25°C
Viewing Angle :
150°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.2V