GR CS8PM1.23-JUKQ-1-1-350-R18-LM
Part No
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED OSLON SSL80 RED 623NM SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Lighting - Color
Color :
Red
Current - Max :
1A
Current - Test :
350mA
Lumens/Watt @ Current - Test :
Luminous Flux @ Current/Temperature :
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SMD
Temperature - Test :
25°C
Viewing Angle :
80°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.1V