JR5050BWT-K-B30EK0000-N0000001
Part No
JR5050BWT-K-B30EK0000-N0000001
Manufacturer
Cree LED
Description
JR5050B 30V K CLASS (5W)
Manufacturer :
Cree LED
Product Category :
LED Lighting - White
CCT (K) :
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
1A
Current - Test :
400mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
Flux @ 85°C, Current - Test :