GW QSSPA1.EM-LFLK-A333-1-350-R18
Part No
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED WHITE 5000K OSCONIQ P 3030
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Lighting - White
CCT (K) :
Color :
White
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
1.3A
Current - Test :
350mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
Flux @ 85°C, Current - Test :
150lm (135lm ~ 164lm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
150 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.85V