GW QTLTS1.EM-H5J1-XX52-1-65-R33
Part No
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Lighting - White
CCT (K) :
5700K
Color :
White, Cool
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
250mA
Current - Test :
65mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
41lm (34lm ~ 47lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Lumens/Watt @ Current - Test :
234 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
1411
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.7V