GW JDSTS2.CM-GWH3-XX57-1-65-2-R33
Part No
Description
LED WHITE 3000K DIFF 5630 SMD
CCT (K) :
3000K
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
180mA
Current - Test :
65mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
30lm (27lm ~ 33lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Lumens/Watt @ Current - Test :
168 lm/W
Package / Case :
2-SMD, Flat Lead
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
2-SMD
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.75V