LCW CRDP.CC-KSKU-5J7K-1-350-R18
Part No
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED OSLON NEU WHITE 4500K 2SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Lighting - White
CCT (K) :
4500K
Color :
White, Neutral
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
800mA
Current - Test :
350mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
101lm (89lm ~ 112lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Lumens/Watt @ Current - Test :
98 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
150°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.95V