GW JDSMS1.EC-FSFU-5C7E-L1N2-120-R18
Part No
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED DURIS E5 COOL WHT 6500K 4SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Lighting - White
CCT (K) :
6500K
Color :
White, Cool
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
180mA
Current - Test :
120mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
47lm (41lm ~ 53lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Lumens/Watt @ Current - Test :
124 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
5630
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.15V