LCW CQAR.EC-MRMT-5R8T-1-700-R18
Part No
Description
LED OSLON WARM WHITE 3000K 2SMD
CCT (K) :
3000K
Color :
White, Warm
Current - Max :
1.5A
Current - Test :
700mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
235lm (210lm ~ 259lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Lumens/Watt @ Current - Test :
110 lm/W
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.05V