GW CS8PM1.CM-KQKS-A838-1-350-R18
Part No
Description
LED OSLON WARM WHT 2700K SMD
Product Category :
LED Lighting - White
CCT (K) :
2700K
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
1.3A
Current - Test :
350mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
Flux @ 85°C, Current - Test :
87lm (76lm ~ 97lm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
87 lm/W
Package / Case :
2-SMD, No Lead Exposed Pad
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.85V