LCW CQAR.EC-MQMS-5R8T-1-700-R18-SCR-LM
Part No
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED OSLON SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Lighting - White
CCT (K) :
3000K
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
1.5A
Current - Test :
700mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
217lm (194lm ~ 240lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Lumens/Watt @ Current - Test :
102 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.05V