LCW CQAR.PC-MTNP-5H7I-1-700-R18-XX
Part No
Description
LED OSLON SMD
Product Category :
LED Lighting - White
CCT (K) :
5000K
Color :
White, Cool
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
1.5A
Current - Test :
700mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
272lm (240lm ~ 304lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Lumens/Watt @ Current - Test :
127 lm/W
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
SMD
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.05V