GW JCLPS1.EM-GUHQ-A636-1-65-R18-SS1
Part No
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED DURIS E 3 WHITE 2SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Lighting - White
CCT (K) :
3500K
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
150mA
Current - Test :
65mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
29lm (26lm ~ 33lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Lumens/Watt @ Current - Test :
148 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1106 (2815 Metric)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.02V