GW JDSTS2.EM-H3H6-XX57-1-65-R33-SC
Part No
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED WHITE 5630 SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Lighting - White
CCT (K) :
3000K
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
180mA
Current - Test :
65mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
35lm (32lm ~ 38lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Lumens/Watt @ Current - Test :
190 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-SMD, Flat Lead
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
4-SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.84V