KW DPLS31.SB-7H5J-E5I6-F-1-120-R18-T-XX
Part No
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED SYNIOS E4014 SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Lighting - White
CCT (K) :
Color :
White
CRI (Color Rendering Index) :
Current - Max :
180mA
Current - Test :
120mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
43lm (36lm ~ 50lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Lumens/Watt @ Current - Test :
114 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1606 (4014 Metric)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.15V