P16SNP473MAB15
Part No
P16SNP473MAB15
Description
POT 47K OHM 1W CERMET LINEAR
Stock
160
Power (Watts) :
1W
Resistance (Ohms) :
47k
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±20%