IRM-03-15S
Part No
IRM-03-15S
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC CONVERTER 15V 3W
Stock
525
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cURus, TUV
Current - Output (Max) :
200mA
Efficiency :
78%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
26-SMD Module, 14 Leads
Power (Watts) :
3 W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
15V