LS03-13B03R3
Part No
LS03-13B03R3
Manufacturer
Mornsun
Description
AC/DC CONVERTER 3.3V 2W
Stock
354
Manufacturer :
Mornsun
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cURus
Current - Output (Max) :
600mA
Efficiency :
67%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
6-SIP Module
Power (Watts) :
2 W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 70 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
3.3V