RAC01-3.3SGB
Part No
RAC01-3.3SGB
Manufacturer
RECOM Power
Description
AC/DC CONVERTER 3.3V 1W
Stock
45
Manufacturer :
RECOM Power
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus, FCC
Current - Output (Max) :
Efficiency :
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
3.3V