EML15US03-P
Part No
EML15US03-P
Manufacturer
XP Power
Description
AC/DC CONVERTER 3.3V 15W
Stock
37
Manufacturer :
XP Power
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CE, cULus, TUV
Current - Output (Max) :
3A
Efficiency :
75%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
15 W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
3.3V