CFM25S480
Part No
CFM25S480
Description
AC/DC CONVERTER 48V 25W
Stock
49
Approval Agency :
CE, cURus, FCC, Nemko
Current - Output (Max) :
520mA
Efficiency :
87%
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
6-DIP Module
Power (Watts) :
25 W
Standard Number :
60335-1; 60950-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
48V