CFM61S150
Part No
CFM61S150
Description
AC/DC CONVERTER 15V 60W
Stock
16
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus, FCC, Nemko
Current - Output (Max) :
4A
Efficiency :
88%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
6-DIP Module
Power (Watts) :
60 W
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
15V