PBO-15C-24-B
Part No
PBO-15C-24-B
Description
AC/DC CONVERTER 24V 15W
Stock
60
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus, UL
Current - Output (Max) :
625mA
Efficiency :
85%
Features :
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
16-SIP Module, 6 Leads
Power (Watts) :
15 W
Product Status :
Active
Standard Number :
60335-1; 62368-1
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
24V