LD03-16B12
Part No
LD03-16B12
Manufacturer
Mornsun
Description
AC/DC CONVERTER 12V 3W
Stock
81
Manufacturer :
Mornsun
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cURus
Current - Output (Max) :
250mA
Efficiency :
76%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
3 W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
90 ~ 528 VAC, 100 ~ 745 VDC
Voltage - Output 1 :
12V