AMEOF5-15SLBJZ
Part No
AMEOF5-15SLBJZ
Description
AC/DC CONVERTER 15V 5.1W
Stock
6
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
340mA
Efficiency :
76%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
16-SIP Module, 6 Leads
Power (Watts) :
5.1 W
Voltage - Input :
90 ~ 528 VAC, 100 ~ 745 VDC
Voltage - Output 1 :
15V