EPM30-033-BE-0F0
Part No
EPM30-033-BE-0F0
Manufacturer
Astrodyne TDI
Description
AC/DC CONVERTER 3.3V 20W
Stock
48
Manufacturer :
Astrodyne TDI
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CB, CE, cTUVus, TUV
Current - Output (Max) :
6.06A
Efficiency :
87.5%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
5-DIP Module, 4 Leads
Power (Watts) :
20 W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
80 ~ 275 VAC
Voltage - Output 1 :
3.3V