AME10-24DCJZ
Part No
AME10-24DCJZ
Description
AC/DC CONVERTER +/-24V 9.6W
Stock
6
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
200mA, 200mA
Efficiency :
84%
Features :
Universal Input
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
8-DIP Module, 6 Leads
Power (Watts) :
9.6 W
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1 :
24V