AME20-24SBJZ
Part No
AME20-24SBJZ
Description
AC/DC CONVERTER 24V 20W
Stock
40
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
833mA
Efficiency :
83%
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
5-DIP Module, 4 Leads
Power (Watts) :
20 W
Voltage - Input :
90 ~ 528 VAC, 100 ~ 745 VDC
Voltage - Output 1 :
24V