AMEL10-12S277HAVZ-B
Part No
AMEL10-12S277HAVZ-B
Manufacturer
Aimtec
Description
AC/DC CONVERTER 12V 10W
Stock
37
Manufacturer :
Aimtec
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, UL
Current - Output (Max) :
830mA
Efficiency :
84%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
6-DIP Module, 4 Leads
Power (Watts) :
10 W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
12V