AME60-12S277VZ
Part No
AME60-12S277VZ
Description
AC/DC CONVERTER 12V 60W
Stock
22
Current - Output (Max) :
5A
Efficiency :
86%
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
6-DIP Module
Power (Watts) :
60 W
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
12V