AFCH25-15S
Part No
AFCH25-15S
Manufacturer
ARCH
Description
AC/DC CONVERTER 15V 25W
Stock
10
Manufacturer :
ARCH
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cURus
Current - Output (Max) :
1.666A
Efficiency :
88%
Features :
Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
25 W
Product Status :
Active
Standard Number :
60335-1; 60950-1; 62368-1
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC, 90 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1 :
15V