LS05-26B12R3
Part No
LS05-26B12R3
Manufacturer
Mornsun
Description
OPEN FRAME AC DC CONVERTERS 1 OU
Manufacturer :
Mornsun
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, EN
Current - Output (Max) :
420mA
Efficiency :
78%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
6-SIP Module
Power (Watts) :
5 W
Product Status :
Active
Standard Number :
60335-1; 62368-1
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
90 ~ 528 VAC, 100 ~ 745 VDC
Voltage - Output 1 :
12V