LD05-23B24R2-M
Part No
LD05-23B24R2-M
Manufacturer
Mornsun
Description
ENCLOSED AC DC CONVERTERS 1 OUTP
Manufacturer :
Mornsun
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
230mA
Efficiency :
81.5%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
5.5 W
Product Status :
Active
Standard Number :
60335-1; 62368-1
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
24V