AMEOF5-15SJZ
Part No
AMEOF5-15SJZ
Description
AC/DC CONVERTER 15V 5.1W
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
340mA
Efficiency :
77%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
14-SIP Module, 6 Leads
Power (Watts) :
5.1 W
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
15V