AMEOF8-15SL277NZ
Part No
AMEOF8-15SL277NZ
Description
AC/DC CONVERTER 15V 8W
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
cURus
Current - Output (Max) :
530mA
Efficiency :
77%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
16-SIP Module, 6 Leads
Power (Watts) :
8 W
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
15V