AME3-3.3SBJZ
Part No
AME3-3.3SBJZ
Description
AC/DC CONVERTER 3.3V 1.7W
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
cURus
Current - Output (Max) :
500mA
Efficiency :
63%
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
1.7 W
Voltage - Input :
90 ~ 528 VAC, 100 ~ 745 VDC
Voltage - Output 1 :
3.3V