AME15-12SVZ
Part No
AME15-12SVZ
Description
AC/DC CONVERTER 12V 15W
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
3A
Efficiency :
80%
Features :
Universal Input
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
8-DIP Module, 4 Leads
Power (Watts) :
15 W
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
12V