AME5-24SVZ
Part No
AME5-24SVZ
Description
AC/DC CONVERTER 24V 5.5W
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
cURus
Current - Output (Max) :
230mA
Efficiency :
82%
Features :
Universal Input
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
8-DIP Module, 5 Leads
Power (Watts) :
5.5 W
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1 :
24V