AME20-3.3SVZ
Part No
AME20-3.3SVZ
Description
AC/DC CONVERTER 3.3V 12W
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
cURus
Current - Output (Max) :
3.5A
Efficiency :
73%
Features :
Universal Input
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
8-DIP Module, 5 Leads
Power (Watts) :
12 W
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1 :
3.3V