AME10-3.3SBJZ
Part No
AME10-3.3SBJZ
Description
AC/DC CONVERTER 3.3V 6.6W
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
2A
Efficiency :
72%
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
6.6 W
Voltage - Input :
90 ~ 528 VAC, 100 ~ 745 VDC
Voltage - Output 1 :
3.3V