AME25-48SCJZ
Part No
AME25-48SCJZ
Description
AC/DC CONVERTER 48V 25W
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
500mA
Efficiency :
87%
Features :
Universal Input
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
9-DIP Module, 6 Leads
Power (Watts) :
25 W
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
48V