AME25-24SMJZ
Part No
AME25-24SMJZ
Description
AC/DC CONVERTER 24V 25W
Applications :
Medical
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
1.1A
Efficiency :
82%
Features :
Universal Input
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
8-DIP Module, 4 Leads
Power (Watts) :
25 W
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
24V