AME10-15SBJZ
Part No
AME10-15SBJZ
Manufacturer
Aimtec
Description
AC/DC CONVERTER 15V 11W
Manufacturer :
Aimtec
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
700mA
Efficiency :
80%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
11 W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
90 ~ 528 VAC, 100 ~ 745 VDC
Voltage - Output 1 :
15V