AME20-515DCJZ
Part No
AME20-515DCJZ
Description
AC/DC CONVERTER 5V 15V 20W
Stock
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
2.5A, 500mA
Efficiency :
76%
Features :
Universal Input
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
9-DIP Module, 7 Leads
Power (Watts) :
20 W
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1 :
5V
Voltage - Output 2 :
15V