AME25-3.3SJZ
Part No
AME25-3.3SJZ
Description
AC/DC CONVERTER 3.3V 25W
Stock
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
4.1A
Efficiency :
75%
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
6-DIP Module
Power (Watts) :
25 W
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC
Voltage - Output 1 :
3.3V