ECE60US36
Part No
ECE60US36
Description
AC/DC CONVERTER 36V 60W
Stock
Current - Output (Max) :
1.67A
Efficiency :
88%
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
60 W
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1 :
36V