AME40-524DCJZ
Part No
AME40-524DCJZ
Description
AC/DC CONVERTER 5V 24V 40W
Stock
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
5A, 625mA
Efficiency :
82%
Features :
Universal Input
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
7-DIP Module, 6 Leads
Power (Watts) :
40 W
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1 :
5V
Voltage - Output 2 :
24V