PBO-3-S15-B
Part No
PBO-3-S15-B
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC CONVERTER 15V 3W
Stock
2
Manufacturer :
Bel
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB Scheme, EN, IEC, UL
Current - Output (Max) :
200mA
Efficiency :
78%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
12-SIP Module, 6 Leads
Power (Watts) :
3 W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
55024; 55032 Class A; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 70 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
15V